Pożyczka dla zadłużonych Pożyczka dla zadłużonych

Pożyczka dla zadłużonych – czy faktycznie każdy może ją otrzymać?

Pożyczka dla zadłużonych bez sprawdzania baz i dochodów. Na dowolny cel. Szybki zastrzyk gotówki na nieplanowane wydatki.

Zaciągnięcie zobowiązań przewyższających aktualne możliwości finansowe, nawarstwienie się pożyczek bankowych, utrata źródła zarobku – to tylko niektóre sytuacje, mogące doprowadzić do problemów z regularnym spłacaniem rat. Żeby pokryć już istniejące zobowiązania, często jedyną możliwością jest pożyczenie kolejnych pieniędzy. Jeśli w banku jest to niemożliwe, pozostaje skorzystanie z pozabankowej pożyczki dla zadłużonych. Wyjaśniamy, jak to działa.

Pożyczka dla zadłużonych
Pożyczka dla zadłużonych

 

Pożyczka dla zadłużonych to nic innego jak pozabankowa chwilówka, z której mogą skorzystać osoby niemające zdolności kredytowej. Firmy, które oferują tego typu rozwiązanie podchodzą do weryfikowania zdolności kredytowej znacznie bardziej liberalnie niż banki.

W banku niezwykle dokładnie sprawdzane są dochody i ich źródło, a także historia kredytowa. To dyskredytuje – jako potencjalnych kredytobiorców – całkiem sporo osób, którym powinęła się kiedyś noga i na przykład widnieją w rejestrze dłużników BIG albo mają złą historię kredytową w BIK.

Co charakteryzuje pożyczki pozabankowe?

 • Uzyskuje się je znacznie szybciej niż bankowe, ponieważ nie wymagają tak dużej ilości dokumentów.
 • Firma udzielająca pożyczki najczęściej nie weryfikuje wnioskodawcy w bazach dłużników.
 • Można pożyczyć kwotę od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych.
 • Otrzymaną gotówkę można przeznaczyć na dowolny cel, którego nie trzeba określać w umowie, nikt też nie sprawdza, na co pieniądze zostały wydane. Tak, jak w przypadku każdej pożyczki czy kredytu, zobowiązanie to jest oprocentowane i należy je regularnie spłacać – zgodnie z harmonogramem z umowy

 

Kto może otrzymać pożyczkę dla zadłużonych?

Pożyczkę dla zadłużonych mogą otrzymać niemal wszystkie osoby, które z różnych powodów nie mają zdolności kredytowej. Najczęściej należą do nich:

 • osoby bezrobotne,
 • osoby z nieudokumentowanym źródłem dochodów,
 • osoby nieposiadające regularnych dochodów,
 • osoby ze złą historią w Biurze Informacji Kredytowej (BIK),
 • osoby widniejące w rejestrze dłużników BIG,
 • osoby spłacające komornika.

W tradycyjnych bankach, osoby takie nie mają najczęściej szans nawet na niewysokie pożyczki, dlatego firmy pozabankowe są dla nich jedyną alternatywą, by uzyskać pieniądze.

Jak wybrać pożyczkę dla zadłużonych?

Wybór pożyczki dla zadłużonych nie powinien być przypadkowy. Choć często pieniądze potrzebne są bardzo szybko, warto podejść do tematu rozsądnie i porównać oferty przynajmniej kilku firm. Najważniejszym kryterium, które należy zweryfikować jest oprocentowanie pożyczki, czyli tzw. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Im niższe, tym mniej „dopłacasz” do pożyczanej kwoty. Sprawdzanie oprocentowania jest kluczowe, ponieważ zdarza się, że pożyczki pozabankowe na niewielkie kwoty są dosyć wysoko oprocentowane. Z drugiej strony jednak, są również takie firmy, które oferują pożyczki z oprocentowaniem 0% – pod warunkiem regularnego i terminowego spłacania rat.

Jak wygląda uzyskanie pożyczki dla zadłużonych krok po kroku?

Otrzymanie pożyczki dla zadłużonych jest bardzo proste – trwa znacznie krócej niż taka sama procedura w banku i nie wymaga składania aż tylu dokumentów. Taką pożyczkę można zaciągnąć bez wychodzenia z domu, gdyż wiele firm oferuje pożyczki dla zadłużonych online.

Najczęściej proces składa się z kilku łatwych kroków:

 • wybrania firmy, od której pożyczysz pieniądze (przegląd ofert, porównanie firm w rankingu),
 • wejścia na stronę internetową wybranej firmy i odnalezienia opcji „złóż wniosek”,
 • uzupełnienia we wniosku danych osobowych i informacji kontaktowych,
 • przejścia procesu weryfikacyjnego – czasem jest to na przykład wysłanie przelewu na kwotę 1 gr,
 • oczekiwania na decyzję kredytową.

Jeśli firma zdecyduje o przyznaniu pożyczki, procedura kończy się błyskawicznie. Często już po 15 minutach pieniądze są na koncie pożyczkobiorcy. Można także udać się osobiście do stacjonarnego oddziału takiej firmy i złożyć wniosek na miejscu. Z reguły wystarczy do tego tylko dowód osobisty.

Czy każdy może otrzymać pożyczkę dla zadłużonych? Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych

Choć pożyczki dla zadłużonych przyznawane są nawet osobom z trudną historią kredytową i problemami finansowymi nie jest tak, że każdy, kto zapuka do oddziału taką pożyczkę otrzyma. Aby móc wnioskować o pożyczenie pieniędzy należy spełnić kilka warunków:

 • mieć ukończone 18 lat,
 • mieć polskie obywatelstwo,
 • mieć ważny dowód osobisty,
 • mieć stałe miejsce zamieszkania na terenie Polski,
 • mieć zdolność do czynności prawnych.

Nawet liberalnie podchodzące do sytuacji finansowej klientów firmy muszą na jakiejś podstawie zweryfikować potencjalnego kredytobiorcę, dlatego wymagany jest dowód osobisty i złożenie wniosku. Jeśli starasz się o pożyczkę online, niezbędne jest również posiadanie konta w banku założone na takie dane jak te, które podajesz we wniosku o pożyczkę.

 

Pożyczki pozabankowe to szybki i łatwy sposób, by uzyskać pieniądze w kryzysowej sytuacji. Trzeba natomiast pamiętać, że choć otrzymanie gotówki jest bajecznie proste, jest to zobowiązanie, które trzeba regularnie spłacać. Przy zawieraniu tego typu umów należy więc kierować się rozsądkiem i na spokojnie wybrać najkorzystniejszą ofertę. Opinie sprawdzisz na dampozyczke.pl opinie forum

 

 

 

4.8/5 - (21 votes)