Jak konsolidacja kredytu może poprawić twoją sytuację finansową?

Konsolidacja kredytu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na odzyskanie płynności finansowej. Jak działa w praktyce, dlaczego warto po nią sięgnąć i kto dostanie kredyt konsolidacyjny? Podpowiadamy.

konsolidacja kredytu
konsolidacja kredytu

 

 

 

 

 

 

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Z powodu wysokich rat kredytów, drogiej żywności, usług, paliwa i energii elektrycznej, wiele gospodarstw domowych ma potężne problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Niestety, niewiele wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach sytuacja ulegnie poprawie, a Polacy „wyjdą na finansową prostą”. Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Consumer Panel Services GfK główne niepokoje wyrażane przez mieszkańców naszego kraju to: obawa o pogorszenie się sytuacji gospodarczej, rosnące rachunki i coraz wyższe ceny żywności – taką odpowiedź wskazało aż 89 proc. ankietowanych. Bez oszczędności żyje 30 proc., 59 proc. daje sobie radę w obecnej sytuacji , ale jedynie 11 proc. nie odczuwa negatywnych zjawisk.

Skutecznym sposobem na poprawę sytuacji finansowej i odciążenie domowego budżetu może być sięgnięcie po kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny to kredyt na spłatę zobowiązań zaciągniętych w instytucjach finansowych tj. pożyczki i kredyty gotówkowe, ratalne, samochodowe, a także zadłużenie na kartach kredytowych i w liniach debetowych. Jeśli sięgniesz po konsolidację to bank spłaci Twoje aktywne zobowiązania, które zastąpisz jedną, niższą ratą kredytu konsolidacyjnego. Niższa rata jest z reguły konsekwencją wydłużenia okresu spłaty oraz niższego oprocentowania.

Kto dostanie kredyt konsolidacyjny?

Każdy z banków stosuje własne kryteria przyznawania kredytów konsolidacyjnych. Jako ogólną zasadę można jednak przyjąć, że konsolidację dostanie osoba, która:

  • jest pełnoletnia i posiada pełną zdolność do czynności prawnych;
  • ma dokument tożsamości i numer PESEL;
  • dysponuje wymaganą przez kredytodawcę zdolnością kredytową, czyli zdolnością do spłaty rat kredytu we wskazanych w harmonogramie spłat terminach;
  • ma co najmniej jedno aktywne zobowiązanie kredytowe lub pożyczkowe w akceptowanych przez bank instytucjach finansowych (nie wszystkie banki zgodzą się skonsolidować popularne chwilówki udzielane przez pozabankowe instytucje finansowe).

Aby otrzymać finansowanie, niezbędne jest wypełnienie wniosku, dostarczenie kredytodawcy dokumentów potwierdzających wysokość i źródło dochodu oraz dokumentów potwierdzających posiadane zobowiązania (wraz z pozostałą do spłaty kwotą) w innych instytucjach finansowych.

Kredyt konsolidacyjny – 3 powody, dlaczego warto go wziąć

Możliwość dodatkowych oszczędności dla portfela to najważniejsza, choć niejedyna zaleta kredytu konsolidacyjnego. Dlaczego warto po niego sięgnąć?

1. Mniejsze ryzyko opóźnień w spłacie

Często maksymalnie napięty budżet niesie za sobą ryzyko opóźnień w spłacie kredytów i pożyczek. A te powodują nieprzyjemne i długofalowe konsekwencje: pogorszenie historii kredytowej w BIK-u, procedurę windykacyjną, a nawet w ekstremalnych przypadkach – wypowiedzenie umowy kredytowej i egzekucję komorniczą.

2. Mniejszy stres towarzyszący codziennym wydatkom

Życie od pierwszego do pierwszego i nieustające zaciskanie pasa niesie za sobą ogrom stresu. Zwłaszcza, jeśli kredytobiorca nie ma poduszki finansowej. W zależności od kwot aktualnie spłacanych zobowiązań i wybranego okresu spłaty konsolidacja kredytu pozwoli Ci zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych miesięcznie.

3. Możliwość pożyczenia dodatkowej gotówki

Nasza propozycja kredytu konsolidacyjnego daje Ci również możliwość pożyczenia dodatkowej gotówki na dowolny cel.
Jeśli od dawna nosisz się z remontem mieszkania albo musisz kupić nową pralkę czy lodówkę, to dobrym sposobem jest sprawienie sobie jednej raty i dobrania dodatkowej gotówki na Twoje potrzeby. A to wszystko „za jednym zamachem” ? Kredyt konsolidacyjny to jeden z najpopularniejszych w ostatnich miesiącach produktów finansowych. Nic dziwnego. Konsolidacja kredytu pomoże odciążyć domowy budżet, zminimalizować ryzyko opóźnień w spłacie i towarzyszących im konsekwencji oraz ograniczyć stres towarzyszący codziennym wydatkom.

Źródło:

https://direct.money.pl/artykuly/porady/kredyt-konsolidacyjny-czyli-sposob-na-nizsza-rate-raport-directmoneypl-z-analiza-najlepszych-ofert-na-rynku

5/5 - (3 votes)

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/mikiniki/dampozyczke.pl/public_html/wp-content/plugins/vinero_helper_plugin/includes/helper_functions.php on line 28